Warszawski Czwartek Staropolski 19 listopada 2015 – nagranie

Z przyjemnością przedstawiamy nagranie wykładu pt. Kultura muzyczna i literacka nowożytnego Gdańska w świetle badań hymnologicznych, który 19 listopada na Wydziale “Artes Liberales” wygłosił dr Piotr Kociumbas z Instytutu Germanistyki UW.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich, których współorganizatorami są Laboratorium „Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej. Od XV do XVIII wieku” Wydziału „Artes Liberales” UW, Pracownia Literatury Renesansu i Baroku w Instytucie Badań Literackich PAN, Zakład Studiów nad Renesansem w Instytucie Filologii Klasycznej UW, Zespół Kultury Staropolskiej w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz nasza Komisja.

G. Weber, Sieben Theile Wohlriechender Lebens-Früchte eines recht Gott-ergebenen Herzen, Danzig: Jacob Andreae, 1649
Georg Weber, Sieben Theile Wohlriechender Lebens-Früchte eines recht Gott-ergebenen Herzen, Danzig: Jacob Andreae, 1649 Ilustracja: Biblioteka Jagiellońska, Berol. Mus. ant. pract. W 171 (via Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa)